2. Téma: Egolifting

V dešnej dobe by asi bežného človeka vo fitness centre nenapadlo dať si tréning zameraný na spevnenie článkov prstov.
Táto polemika zrejme má niečo do seba a obávam sa, že väčšina jej obsahu je pravdivá a porovnateľná s realitou.

Najväčším problémom dnešnej doby a moderného fitness priemyslu a takisto ľudí, ktorí k nemu inklinujú sú priority, ktoré sú nastavené nesprávnym smerom.

Moderný trend aktuálnej doby nespočíva v pravej podstate cvičenia, ktorá pozostáva z nadobúdania fukčnej sily, zdravého metabolizmu, či mentálnej očisty organizmu, ale naopak tu preberá vedenie najväčšia hrozba podporujúca negatívny rozvoj psychiky komunity, vedúci k rozpadajúcim sa vzťahom a tým je „EGOIZMUS“. Egoizmus  je silno spätý s podstatou fitness priemyslu, ktorou je nadobúdanie ideálu krásy, ktorého úroveň aktuálne stanovuje svetová špička tohto odvetvia športu.
Problematika v skratke: („Však načo by som trénoval šlachy, články prstov, z toho nebudem veľký, načo mi je sila keď mám malý biceps a 5kg aj s topánkami, chcem byť veľký aby sa ma všetci báli“).

Niesom odborník na fitness, ale tento článok píšem z vlastných skúseností vzhľadom na to, že som sa v živote stretol s množstvom ľudí, ktorý sa venujú cvičeniu v posilňovni.
A teraz prichádza kľúčová informácia, ktorej odrazom je problematika, na ktorú týmto článkom narážam.

Ľudia sa jednoducho v dnešnej dobe nezamýšľajú nad funkciou cvičenia, tým čoho je ich telo skutočne schopné, zaujíma ich jednoducho len povrchová škrupina a to, že majú prázdne vnútro ich vôbec nezaujíma.

Túto situáciu som zažil aj v praxi, spýtal som sa náhodného človeka v posilňovni: „Prečo to zdvíha, vidím, že nemáš správnu techniku, vieš čo, radšej to nerob, ublížiš si. Odpoveď: "Mne to je jedno, chcem byť veľký.“ Toto je problém na ktorý som chcel poukázať, jednoducho egoizmus a nevedomosť ľudí vedie k skutkom, ktorých konečný efekt býva nie vždy v prospech, ale naopak na úkor ich zdravia.

Dnešná doba sociálnych sietí je v praxi veľmi nebezpečná a nie všetko, čo na nich nájdeme je úzko späté s realitou, tento fakt v kombinácií s ľudskou naivitou, môže byť skutočne nebezpečný a zdravie ohrozujúci.

Musíme si konečne stanoviť priority a pochopiť pravú podstatu, pretože len tak dokážeme nadobudnúť tú správnu formu osobnosti.
Pretože úlohou športu nieje formovanie postáv, sily, či uspechu ale naopak budovanie našej osobnosti a charakteru.

Tomáš Kralovič