1. Téma: Budovanie funkčnej sily pomocou gymnastických kru­hov

Nepoznám lepší nástroj na budovanie funkčnej sily od pása hore ako gymnastické kruhy. Je to pritom tak jednoduché a zároveň efektívne náradie za pomoci ktorého dokážeš budovať komplexnú silu ľudského tela. A jednou z ďaľších výhod je ich dostupnosť a nízka cena, takže zakúpením gymnastických kruhov získaš za nízku cenu a „noextratime“ tréningu vytúženú silu a zdravú telesnú štruktúru.

Pre bezpečné vedenie tréningu na kruhoch, musíš zvládať základnú podmienku a tou je schopnosť spevniť telo od „malíčka po malíček“ ktorú ťa však pravidelný a systematický tréning na kruhoch (od najjednoduchších cvikov po najzložitejšie) podvedome naučí.
Potom ako budeš vedieť jednotlivé cviky vykonávať komplexne (zapojením celého tela), objavíš úplne novú dimenziu (podstatu) calistheniky, street workoutu a celkovo cvičenia s vlastnou hmotnosťou.

Schopnosť využívať 2/3 a viac percent celkového množstva svalov na tele súčasne, ti výrazne uľahčí vykonávanie rôznych pohybových činností a zvýši tvoju celkovú silu. Ďalej sa pri jednotlivých prvkoch budeš cítiť bezlecnejšie a vďaka ich komplexnosti precvičíš väčšinu svalových partií naraz v jednom cviku a tak výrazne ušetríš čas, stačí 15min. skladaným časom denne a do roka spozoruješ neuveriteľné výsledky.

Jednoducho tento prostý nástroj ti poskytuje samé benefity v prospech tvojho zdravého a silného tela, čo by mal byť tvoj cieľ dosiahnutý práve zaradením cvičení na gymnastických kruhoch do tvojho tréningového plánu.

Tomáš Kralovič